2. díl série Etikety s příběhem – osoba vinaře

Zapište se svou etiketou do paměti zákazníků


V prvním dílu naší série Etikety s příběhem Historie - naučte své etikety vyprávět jsme mapovali etikety, které se inspirovaly v historii. Dnes budeme příběhy etiket hledat v osobnosti vinaře. Inspiraci pro vaši novou etiketu můžete hledat ve svém každodenním životě, v tom, co vás baví a charakterizuje. Podívejte se s námi na etikety, které našly motiv v příjmení, povolání anebo vášni vinaře.


Příběh o roztrhané košili

Pan Milan Vašíček je živelná osobnost, v žilách mu tepe moravská krev a naplno žije folklorem. Při degustacích vždy zasedá za cimbál a často skončí s roztrhanými rukávy krojované košile. Přesto si přál moderní, čistou etiketu bez folklorního motivu. Dlouho jsme přemýšleli, jak moderně pojmout tradiční ornament, který je pro jeho osobnost tak charakteristický. Inspirací pro podobu etikety se nakonec stala drobnost – roztrhaný krajkový rukáv košile.

vasicek 3

Naše role v příběhu

S panem Vašíčkem jsme společnými silami pátrali po nosné myšlence a hledali jsme motiv, který jej nejlépe vystihne. Výsledkem živých debat bylo jasné zadání pro grafika – moderní pojetí folklorního motivu krajky z kroje. Jakmile byl návrh na světě, zbývalo už jen najít tu pravou tiskovou technologii, aby krajka vypadala, jak má. Proběhla řada tiskových pokusů a testů a námaha se vyplatila. Originální krajková etiketa je na světě.

 

Nespoutaný let jestřába

jestrab clanek 2

Pan Libor Jestřáb si námět pro svou etiketu nechával dlouho zrát v hlavě. Sám cítil, že jméno Jestřáb je jako stvořené ke grafickému ztvárnění. Jako hlavní motiv si zvolil jestřábí pírko, které se nám podařilo věrně zpracovat náročnou kombinací tiskových technologií. Grafiku doplňuje smělý tah štětcem v dynamické modré barvě. Symbolizuje nejen zvlněnou krajinu vinic pod Dubňansků horů, ale také nespoutanost letu jestřába.


Na lahvích Jestřáb najdete také velmi poetickou charakteristiku vína. Pan Jestřáb nám prozradil, jak verše vznikají: „Prostě jsem se neudržel a musel jsem ze sebe dostat emoce, které mám z vína, když nad ním přemýšlím déle než jednu láhev. V momentě, kdy scelím dvě vína k sobě, nevzniká mi jedno nové víno, ale souznění dvou povah, které si mezi sebou povídají...“.jestrb clanek

Pes jako symbol vinařství

clanek kunc

U etiket Vinařství Vinum Kunc najdete příjemné odlehčení. Na jednoduché čisté etiketě dominuje logo vinařství s kresbou psa. Ten se v novém logu neocitl náhodou. MVDr. Jiří Kunc se totiž kromě vína věnuje také veterinární praxi a zvířata jsou součástí jeho života. Povolání vinaře tak pomohlo najít originální prvek, který víno odliší od ostatních. Etiketa působí svěže a vtipně, což je pro zákazníky poutavé. Pokud se navíc podaří předat hlubší myšlenku - příběh, který pejska na etiketu dostal, vryje se jim do paměti ještě silněji.

Jak přijít na to, co vystihne vás?

Je něco, o čem dovedete mluvit hodiny? Máte historku, kterou jste o sobě už několikrát při degustaci vyprávěli? Co děláte nejraději, čím se odlišujete od vinařů ze sousedství? Máte zajímavé příjmení nebo profesi, která by se mohla promítnout do vaší značky? Zamyslete se, co z vašeho života by mohlo pomoci vytvořit kouzelný příběh pro vaši značku.

 

 

0
0
0
s2sdefault