4. díl série Etikety s příběhem - životní styl

Povaha, styl nebo osobní ráz

Ve třetím díle jsme se zaměřili na hledání příběhu etikety v krajině. Dnes budeme hledat přímo u vinaře. Životní styl nebo osobní hodnoty mohou být další indicií, kde najít příběh etikety. Předáváte si tradiční postupy výroby vína z generace na generaci již po staletí? Nebo sledujete nejnovější trendy ve světě vinařství a nebojíte se jít neprošlapanou cestou inovátorství? A nebo máte prostě rád legraci? Váš humor či veselé příběhy ze sklepa mohou být také  předlohou pro motiv etikety. Osobní hodnoty, životní zkušenost ale také vtip, to jsou všechno další možnosti, které vám mohou vnuknout nápad pro podařený design etiket.

fabig clanek 2

Příběh vína jako životního stylu

Pan Roman Fabig o sobě říká: „Moje vinařství se nesnaží být tradiční ani typicky rodinné, ale mladé a inovativní.“ Podařilo se mu odlišnost proměnit v  přednost a hrdě ji prezentuje napříč firemní kulturou. Vinařství má skvěle vyřešený jednotný styl v komunikaci, designu, architektuře a okamžitě ho vycítíte i z etikety. Je zkrátka mladé a moderní.

fabig clanek

Výběr materiálu a technologie pro perfektní dojem

Vinařství Fabig dodalo grafiku kompletně zpracovanou, na nás bylo vyřešit náročné požadavky na technologii tisku. Důležitý byl výběr materiálu a zušlechtění, které bude etiketě nejvíce slušet. Materiál zdůrazňuje celkový design a kvalita provedení pomáhá vytvořit reprezentativní a přitom jednoduchý styl etiket.

 

Způsob myšlení

osicka clanek

„Ve víně není nic, co by lidem uškodilo, pokud to tam sami nedají.“ Tato věta dokonale vystihuje filozofii Vinařství Dalibor Osička. Ve vinařství upřednostňují biologické postupy před chemickými tak, aby nezatěžovaly naši modrou planetu. Ve vinohradu připravují révě takové podmínky, aby měla prostor pro svůj přirozený rozvoj. Stejný přístup mají i k výrobě vína. Nechávají, ať jde svou vlastní cestou a využije přirozeně svého potenciálu z vinice.  

Souznění s přírodou

Harmonie s přírodou nejen ve vinicích a výrobě vína, ale teď už i na nových etiketách. Grafické zpracování, ze kterého na vás půvab přírody, její klid a soulad přímo dýchá. Na přírodní materiál etikety byly metodou debossu, tedy zatlačením materiálu, vyznačeny stébla trávy vybízející k doteku. Díky reliéfnímu laku přímo z etikety vystoupilo luční kvítí a věrohodné chmýří pampelišek vás přímo nabádá k odfouknutí z etikety. Jemné metalické odlesky míhající se mezi květy dodávají třpyt a lesk ranní rosy. Celá etiketa koresponduje s myšlením vinařství, jejich životním postojem a odráží jejich vztah k vínu, lidem i přírodě.  

osicka clanek 3

 

Jak hledat svůj styl?

Vyznáváte zvláštní životní styl nebo osobní hodnoty? Držíte se při výrobě vína tradičních, či speciálních metod? Máte za sebou silnou životní zkušenost? Máte odvahu vnést do etiket vtip? Hledání nápadů nemusí být složité. Zamyslete se, co vás vytihuje, v co věříte, co řídí vaše kroky ve vinařství. Tady všude můžete najít váš příběh.

 

 

0
0
0
s2sdefault