Slípka a kůň slaví světový úspěch

Velkobílovická slípka a Sedlákův kůň jsou mezi nej obaly světa

Slavíme světový úspěch! Dvě etikety z naší dílny okouzlily svět. Zvítězily v celosvětové obalové soutěži WorldStar Packaging Awards 2019, kam se nominovaly díky vítězství v národní soutěži Obal roku 2018.

Obal roku 2018

Prestižní certifikovaná obalová soutěž Obal roku je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení.

Etiketa Velká Slípka a etiketa Rodinné vinařství Sedlák zvítězily v kategorii Etikety. Trofeje za oceněné obaly se předávaly na galavečeru Packsummit dne 4.10.2018 v Praze. Za oba zadavatele etiket ocenění převzal Milan Sedlák a za tiskárnu Etiflex s.r.o. Ing. Lucie Hotařová.

slipka lucie milan

WorldStar Packaging Awards 2019

Vítězství v národní soutěži Obal roku 2018 etiketám zajistilo nominaci do WorldStar Packaging Awards 2019, prestižní globální soutěže o nejlepší obaly světa. Soutěž každoročně organizuje světová organizace World Packaging Organisation, která se zasazuje o neustálý pokrok v oblasti designu a technologie obalů.

Odborná porota zasedla v říjnu 2018 tentokrát v Jinanu, v Číně. Posuzovala celkem 319 obalových projektů v několika kategoriích celkem z 35 zemí světa. Obě naše etikety se zařadily mezi vítěze v kategorii Beverages – nápoje.

Slavnostní galavečer a předávání ocenění se každoročně koná v jiném koutě světa. Po loňském předávání v Austrálii se místo konání přesune do České republiky, proběhne 15. května 2019 v Praze.

slipka word pack

ETIKETA VELKÁ SLÍPKA

Zadavatel: Velkobílovičtí vinaři, spolek
Návrh etikety: Lukáš Průdek
Výběr použitých technologií a materiálu, tisk: Etiflex, s.r.o.

Použitý materiál: Cotone bianco ultra WS
Použité technologie: flexotisk, horká ražba, emboss

Příběh etikety Velká Slípka

Výběrová cuvée Velkobílovických vinařů nesou označení Velká bílá Slípka nebo Velká červená Slípka. Velká Slípka je ochrannou známkou pro tato špičková vína. Symbol Slípky vzešel z místního nářečí, které změkčuje slova – krív, mlíko, slípka. Na Jižní Moravě si sousední vesnice po generace dávají posměšné přezdívky a Velkobílovičtí byli vždy nazývání „slípáci“. Když spolek místních vinařů hledal společný symbol a motiv na etiketu, postavili se k tomu s hrdostí a přijali slípku za svou.

Exkluzivní materiál etikety, 100% bavlněný papír Cotone, je ideální pro výjimečná vína. Při tisku bylo použito několik tiskových technologií. Pomocí embossu, plastického vytlačení plochy směrem nahoru, byla zvýrazněna slípka. Horká ražba je kombinována ve dvou odstínech. Metalická zlatá dodává exkluzivitu, naopak transparentní jemně dokresluje detailní ornament, který vzešel z místních folklórních motivů.

Etiketa naznačuje výjimečnost vína, ale poukazuje také na původ vín a sílu symbolu.

slipka slipka

 

ETIKETA RODINNÉ VINAŘSTVÍ SEDLÁK

Zadavatel: Rodinné vinařství SEDLÁK s.r.o.
Návrh etikety: Studio PERGAMEN, s.r.o.
Výběr použitých technologií a materiálu, tisk: Etiflex, s.r.o.

Použitý materiál: Cotone bianco ultra WS
Použité technologie: flexotisk, horká ražba, emboss, mikroemboss

Příběh etikety Rodinné vinařství Sedlák

Černá etiketa s oráčem a žhnoucím sluncem je u Sedláků určena pro edici nejzajímavějších vín ročníku. Výjimečná vína vznikají už selekcí těch nejlepších hroznů ve vinohradě a ve sklepě se s nimi pracuje se zvláštní péčí často také na dubových sudech.

Symbolem vinařství Sedlák je kůň. K jejich rodu patří odnepaměti a ke koním se vážou i vzpomínky na dětství nynějších majitelů. Výrazný je také motiv slunce, které sedláka věrně doprovází při práci od svítání do západu. Oráč vyobrazený na etiketě je zpracován podle fotografie pradědečka majitelů, který založil první vinohrad a sklep rodu Sedláků.

Černou etiketu jsme tiskli na materiál Cotone ze 100% přírodní bavlny. Motiv koně jsme zpracovali kombinací dvou technologií - embossu a horké ražby černou páskou. Díky tomu kůň s oráčem z etikety plasticky vystupují. Dominantou etikety je zlaté slunce, se kterým jsme si zvláště vyhráli. Mikroemboss a horká ražba s kombinací dvou různých zlatých pásek dodaly nezaměnitelný živý efekt, jako u skutečného Slunce. Název vinařství podtrhuje vkusná matná stříbrná páska v horké ražbě.

Etiketa je elegantní, temná s třpytem slunce.

slipka sedlka

Tiskárna Etiflex, s.r.o.

Naše tiskárna sídlí v Břeclavi na Jižní Moravě, v kraji vinařství. Díky tomu se také specializujeme na tisk etiket na víno. Zabýváme se především flexotiskem a máme slabost pro další zušlechťovací technologie, jako jsou horká ražba, sítotisk, emboss, deboss nebo mikroemboss.

Našimi zákazníky jsou malá i velká vinařství a s každým projektem pečlivě pracujeme. Naše krédo zní „na detailu záleží“ a proto se vždy snažíme klientovi najít to nejvhodnější řešení, které bude skvěle vypadat i fungovat. Vinaři u nás najdou zázemí pro návrh i tisk etiket, poradíme s marketingem, doporučíme nejvhodnější kombinaci materiálu a technologie.

Přestože naše etikety dosahují světových úspěchů, my jsme stále rodinnou tiskárnou a snažíme se, aby se u nás naši klienti cítili jako doma.

Bližší informace o ocenění:

https://www.worldstar.org/winners/2019/beverages

http://obalroku.cz/ocenene/competition-obal-roku/2018

 

 

0
0
0
s2sdefault