Etiflex vzdělává grafiky

Reportáž z odborného workshopu "Jak na prémiovou etiketu"

V červnu 2018 jsme v Etiflexu zorganizovali odborný workshop na téma "Jak na prémiovou etiketu". Cílem akce bylo obohatit naše externí spolupracující kreativce a grafiky o cenné informace z výrobního procesu etiket.

Návrh etikety na víno skýtá mnoho příležitostí ke kreativitě. Jejich výroba má však zároveň svá technologická specifika, která se vyplatí znát už při návrhu. Proto chceme grafikům pomáhat pochopit je a rozšiřovat si obzory. 

Tentokrát byla řeč o samolepicích materiálech. 

workshop 5

Pro workshop jsme vybrali inspirativní prostředí Vinařství Zapletal ve Velkých Bílovicích. Osobitý interiér vinařství a výhled na okolní vinice pomohly navodit pohodovou atmosféru akce.

workshop 7

Workshop uvedli svou prezentací odborníci z italské firmy Arconvert, našeho dlouholetého partnera a dodavatele papíru. Arconvert je členem papírenské skupiny Fedrigoni, jež je ve svém oboru lídrem na evropském trhu. Papírny Fedrigoni vyrábí například i papír na EURO bankovky pro Evropskou centrální banku. Arconvert se specializuje na samolepicí materiály, které drží vysoký standard v kvalitě i designu, přesně jak to Italové umí. 

workshop 3

Michele Pernici a Micol Valle z italského Arconvertu

Grafici měli na workshopu možnost prohlédnout si spoustu inspirativních vzorků a realizací etiket z různých koutů světa.

workshop 1

Osahali jsme si třívrstvou etiketu z projektu "Con vista-Chianti Classico Cecchi" vyrobenou vrstvením tří různých materiálů přes sebe. 

workshop 10

Diskutovali jsme o technologických postupech, výhodách i omezeních jednotlivých materiálů. 

workshop 2

Testovali jsme materiál odolný vůči oleji, který Arconvert nedávno vyvinul v reakci na četné poptávky výrobců olejů z jižních krajin.

workshop 4

Probírali jsme i žhavé téma vinných etiket - odolnost materiálů vůči vlhkosti, která je nutností v podmínkách vinných sklepů a gastro provozů.

 workshop 9

A jak už je v Etiflexu zvykem, cílem workshopu bylo také utužit vztahy a pobavit se. O to se postarala řízená degustace.

workshop 6

Poštěstilo se nám degustovat přímo s panem Františkem Zapletalem, majitelem vinařství, který degustace běžně nedělá. Nechyběla ani prohlídka vinařství a výměna zkušeností z moravských a italských vinohradů. 

workshop 8

Všem partnerům děkujeme za účast a už se těšíme na příští workshop!

 

Jste grafik a máte chuť zúčastnit se podobného workshopu?
Kontaktujte nás, v Etiflexu máte dveře otevřené!

 

 

 

0
0
0
s2sdefault